Kuvvetli Bir Pazarlama Aracı ”Linkedin”

  1. Profilinizi işinizi yansıtacak şekilde oluşturun

Profilinizi yalnızca bir özgeçmiş olarak görmeyin. Potansiyel alıcılar aslında işe alımı yapan insanlar kadar sosyal medya kullanıcılarıdır. Profiliniz şu anda sizin pazarlama aracınız, bu yüzden sizin uzmanlığınızın ve şirketinizin gerekçesini açıklamak için profilinizi kullanmalısınız. Profesyonel imajınız ve şirket logonuz olduğundan emin olun. Profilinizde sizin şirketinizle çalışmanın avantajlarını gösteren video veya durum çalışmalarını içeren herhangi bir multimedya olmalı. Profilinizde sizin profilinizi inceleyenlere kolaylıkla ne sunduğunuzu kavramalarını sağlayacak paket bilgilere yer verin. Her an araştırılabilir olduğunuzu hatırlayın, böylelikle sizinle iletişime geçecek herhangi birisi sizin profilinizi birinci ya da ikinci durak olarak görecektir.

  1. Doğru insanları bulun

Kendinizi muhtemel alıcıların yerine koyun. Günümüz gerçekliğinde ortalama olarak yediden fazla kişi şirketler arası satın almada yer alıyor. Onlar sadece basit bir şekilde satılmak istemezler, bilgilendirilmek ve yönlendirilmek isterler. Onlar karar verme sürecinde yer almadıklarında satış yapmak adına herhangi bir adım atma girişimi söz konusu olmaz. Soğuk temas yavaş yavaş solmaya başlıyor, bu yüzden küçük olan hedef listelerini seçmek daha etkili olabilir.

Sosyal satıcılıkta anahtar olan şey şirketin yönetim konularını anlamak adına bir harita çizer. Bu sağlandığında, her bir şirket ve birey için özel ihtiyaçları vurgulayan mantıklı yaklaşımlar ortaya çıkar. Yeni bağlantılar bulmak için kendi ağınızı geliştirmek size önemli özgeçmiş sunmanız için kapı açar. En iyi satış fırsatları yönlendirmeden dolayı ortaya çıkar. Bu bir şirketin nasıl yol aldığının basit bir şekilde gösterimidir.

 

  1. Önsezilerinizle iyi ilişkiler kurun

Sosyal satıcılığı öğrenme ve birinin elinden alma, paylaşma ve diğerlerine yorumlama olarak düşünün. Satış temsilcileri oldukça meşgullerdir, bu yüzden yazmak ve içerikleri online olarak yorumlamak için zaman bulmak onlar için zor olabilir. Sizin yaklaşımınız hafif olabilir. Karalamaktan başlamak yerine, fırsatlarınızı tetikleyecek bilgiler edinmeye çalışın; iş değiştirmek, promosyonlar, yeni söylemler, blog yazıları ve ortak bağlar gibi. Bunun yararlı ve uygun bilgilerle sizin yararsız ortamdan çok yararlı ortama girmeniz için fırsatlar yaratacağını bilin.

  1. Tedaviye odaklanın

Sizin şirketinizde takdire değer bir şekilde ortaya çıkan herhangi bir şeyi izleyin ve ardından dünyaya yayın. Satın alanların yüzde doksan beşi satış elemanlarından yeni ve farklı anlayışlar sunmalarını beklerler, en azından bazı boyutlarda. Bu tamamıyla bir tedavi meselesidir ve sizin networklerinizin ne okuduğuna ve ne paylaştığınıza bakmak günde yalnızca 5 ya da 10 dakikanızı alır. Sizin yapmanız gereken şeylerin tümü bilgisi olan şeylerde “beğen” ve “paylaş” tuşlarına basmak, bunu kendi ağınıza yaymak ve buna anında değer yüklemek. Bildiklerinizden fazlası sizi daha güvenilir yapacaktır.

  1. İlişkiler kurun ve insanlara güvenin

İkinci dereceden ilişkileri olan insan, birisiyle direk olarak ilişki kurmayı bilen kişi altın gibidir. Linkedin’in araştırmaları gösteriyor ki, satın alan insanlar kendi ağlarında birilerinin aracılığıyla tanıştıkları satış elemanlarıyla ilişki kurmaya beş katı daha meyillidirler ve onların tanıdıkları vasıtası le tanıştırıldıkları satıcılarla olan iletişimlerinde 22 kat daha fazla olumlu izlenimleri vardır. Sosyal medyanın yararı ise bunu daha etkili ölçekte yapabilmemize izin vermesidir. Ve bunu körü körüne yapmak zorunda değilsiniz. Sarf ettiğiniz eforun verimliliğini sizi akranlarınızla ve rakiplerinizle sosyal medya skoruyla karşılaştıran Linkedin sosyal medya satıcılığı indexi aracılığıyla görebilirsiniz.

 

Öğrendikleriniz amaçlarınızın yönünü kaybetmeden stratejinizi uygulamanıza yardımcı olur. Sonuç olarak, sosyal satıcılık yüksek skorla kotanızı tutturan sonuçlar doğurur.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir